MUDr. Martin Černý, Ph.D.

Psychoterapeut Martin ČernýVystudoval jsem lékařskou fakultu v Plzni v roce 2000, jako psychiatr a psychoterapeut jsem začínal v Psychiatrické léčebně Bohnice v Praze, od roku 2006 jsem pracoval na Psychiatrické klinice v Praze, od ledna 2011 jako vedoucí lékař a psychoterapeut nově zřízeného denního stacionáře, působil jsem jako odborný asistent 1. Lékařské fakulty UK. Od roku 2018 pracuji ve své soukromé psychiatrické a psychoterapeutické ambulanci, občas se věnuji i přednáškové, lektorské a konzultační činnosti. Obhájil jsem svou výzkumnou práci na téma „Viktimizace pacientů s duševním onemocněním“.

Základní výcvik jsem absolvoval v Gestalt terapii v pražském Institutu (IVGT). Dále jsem se vzdělával a účastnil mnoha seminářů, workshopů a postgraduálních výcviků různých směrů (gestalt, proces orientovaná psychoterapie, systemika, KBT, atd.) Absolvoval jsem i další 4.5 letý akreditovaný výcvik Integrace procesové práce v systemických strukturách (rodinné konstelace, vedl Ivan Verný). Vycvičil jsem se i v emotion focused therapy (EFT – Les Greenberg, Ladislav Timulák) a v Relational Living Body psychotherapy vyvinutý Julianne Appel-Opper. Věnuji se i supervizi, v době COVID pandemie jsem se stal supervizorem COVIDových oddělení.

Jsem akreditovaným členem a supervizorem EAGT (Evropská asociace pro gestalt terapii).

Mým velkým zájmem je spiritualita, prošel a intenzivně jsem praktikoval množství přístupů, často jsem byl i lektorem (relaxační techniky, čchi kung, Iyengar jóga, buddhismus - theraváda, zen, tibetský buddhismus, dzogčhen).

Mou další vášní je četba (považuji se za majitele největší gestaltové knihovny) a hudba – jsem aktivní hudebník, hraji hlavně na kytaru. Žiji se svou manželkou a dvěma syny v domku s velkou zahradou.