MUDr. Martin Černý, Ph.D.

Psychoterapeut Martin ČernýVystudoval jsem lékařskou fakultu v Plzni v roce 2000, jako psychiatr a psychoterapeut jsem začínal v Psychiatrické léčebně Bohnice v Praze, od roku 2006 jsem pracoval na Psychiatrické klinice v Praze, od ledna 2011 jako vedoucí lékař a psychoterapeut nově zřízeného denního stacionáře, působil jsem jako odborný asistent 1. Lékařské fakulty UK. Od roku 2018 pracuji už jen ve své soukromé psychiatrické a psychoterapeutické praxi, občas se věnuji i přednáškové, lektorské a konzultační činnosti. Obhájil jsem svou výzkumnou práci na téma „Viktimizace pacientů s duševním onemocněním“.

Základní výcvik jsem absolvoval v Gestalt terapii v pražském Institutu. Dále jsem se vzdělával a účastnil mnoha seminářů, workshopů a postgraduálních výcviků různých směrů (gestalt, proces orientovaná psychoterapie, systemika, KBT, atd.) Absolvoval jsem i další 4.5 letý akreditovaný výcvik Integrace procesové práce v systemických strukturách (rodinné konstelace, vedl Ivan Verný). Mám výcvik a jsem certifikovaným terapeutem v emotion focused therapy (EFT). Jsem akreditovaným členem a supervizorem EAGT (Evropská asociace pro gestalt terapii).

Mým velkým zájmem je spiritualita, prošel a intenzivně jsem praktikoval množství přístupů, často jsem byl i lektorem (čchi kung, Iyengar jóga, buddhismus (theraváda, zen, tibetský buddhismus, dzogčhen), relaxační techniky, atd.)

Mou další vášní je četba (považuji se za majitele největší gestaltové knihovny) a hudba – jsem aktivní hudebník, hraji hlavně na kytaru. Žiji se svou manželkou a dvěma syny v domku s velkou zahradou.