Mgr. Petr Pašek

Psychoterapeut Petr PašekNarodil jsem se v Ústí nad Labem. Jsem ženatý a s rodinou žijeme na maloměstě na západ od Prahy. Vystudoval jsem jednooborovou psychologii na FF UK v Praze.

Mé profesní kroky směřovaly do neziskového sektoru, kde jsem nejprve na půdě Linky bezpečí (4 roky) a posléze terapeutické komunity (8let) získával a tříbil terapeutické dovednosti i umění spolubytí. Základnu mi k tomu poskytl humanistický přístup k člověku, který jsem (5 let) zakoušel na vlastní kůži na encounterových skupinách. Těžiště mé dnešní práce se odehrává v soukromé praxi (Praha Dejvice), kde pracuji s dospělými lidmi a páry. Dlouhodobě též vedu terapeutické skupiny (Psychosomatická klinika) a jsem sebezkušenostním lektorem v Gestalt Studiích.

Gestalt výcvik se pak pro mě stal přirozeným vyústěním mé cesty. Poskytl mi, jak dobré útočiště pro můj další osobní i profesní vývoj, tak zároveň osobní a profesní výbavu pro terapeutické řemeslo a živé vztahování. Vážím si i otevřenosti a integrativního potenciálu gestalt přístupu, kterou mimo jiné pociťuji v hladkosti s jakou k němu připojuji somatický výcvik Biosyntézy.

Svůj volný čas trávím rád s rodinou (procházkami a dováděním s dětmi), během či touláním krajinou (nejraději sám či s mým nejbližším přítelem), ale i dalším poznáváním sebe, třeba jen způsobu, jak zrovna dýchám.

Více se o mně dozvíte na mých stránkách www.petrpasek.cz