Mgr. Dagmar Dokoupilová

Psychoterapeutka Dagmar DokoupilováPo studiích na FFUP v Olomouci jsem v roce 1997 začala pracovat nejprve na Psychiatrické klinice FN v Olomouci, poté jsem se přestěhovala do Frýdku-Místku , kde žiju dodnes. Pracuji jako klinický psycholog ve své privátní ambulanci. Zaměřuji se především na individuální psychoterapii s dospívajícími a dospělými klienty, párovou terapii, sebezkušenost pro výcvikové terapeuty a supervizní práci.

Výcvik v gestalt psychoterapii jsem absolvovala v institutu Dialog a po letech jsem získala certifikát Gestalt terapeuta. Nejenže mi výcvik pomohl v mých osobních bojích, ale gestalt se pro mě stal přirozenou součástí přístupu k životu a lidem. Žije se mi tak mnohem lépe, ve větším souladu se sebou i s druhými. V práci s lidmi mi tento přístup pomáhá být více sama sebou a tak lépe vstoupit do kontaktu s druhým. To, co se děje pak, je obohacením navzájem.

Ve svém životě je pro mě důležité udržovat dobrý balanc mezi pracovními povinnostmi a časem pro své zájmy. Patřím asi mezi aktivní lidi se smyslem pro jakékoliv sporty v přírodě , i mezi ty, kteří hledají jen čísté bytí o samotě. Příroda je pro mě zdrojem nekonečné energie a poznání.